Oferta

Analiza skóry

Czas skupić się na głównych problemach i potrzebach Twojej skóry

W kamerze nic się nie ukryje!

Masz nie raz problem z doborem odpowiedniego kosmetyku? Kupujesz jeden, drugi, trzeci i finalnie tylko wydajesz pieniądze ,a ciągle czujesz, że to jednak nie to? Produkty nie spełniają Twoich oczekiwań? Nie wiesz czy w pielęgnacji skupić się na nawilżaniu, odmładzaniu, a może oczyszczaniu...i jak to wszystko zestawić z daną porą roku?

Często obserwuję, że zazwyczaj nie mamy złych produktów na swoich półkach, problem jest w tym, że nie potrafimy ich dobrać odpowiednio do swoich potrzeb, nie umiemy ich łączyć ze sobą bądź nie stosujemy w odpowiedniej kolejności.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o swojej skórze, a dokładnie jakie ma ona potrzeby, jakiej na ten moment wymaga pielęgnacji to zapraszam Cię na komputerową analizę skóry.

Pracuję na Skin Diagnosis System - komputerowym urządzeniu, które zostało zaprojektowane z pomocą profesjonalistów z branży kosmetycznej i dermatologicznej do kosmetologicznej diagnostyki skóry. Jest wyposażone w nowoczesną kamerę cyfrową pracującą w technologii HD Ready, która pozwala na 40 krotne powiększenie. System pomiarowy jest oparty na analizie fizycznej i optycznej. Dokładnie bada skórę twarzy, szyi, dekoltu, ciała oraz skórę głowy. Zastosowanie różnych źródeł światła - UV i białego - pozwala na właściwą klasyfikację parametrów.

Skupimy się na głównych problemach i potrzebach Twojej skóry, uwzględniając również to co Ty byś chciała uzyskać, jakie efekty Ci się marzą.

Sprawdzimy również czy Twoja obecna pielęgnacja jest właściwa. Odpowiednia pielęgnacja domowa jest podstawą dla zdrowej skóry. Skóry zdrowe mają znacznie większy wybór pielęgnacji gabientowych, dzięki czemu będziesz mogła pozwolić sobie na zabiegi, które dają spektakularne efekty, co więcej efekty te osiągniesz szybciej i będą one na pewno trwały dłużej za sprawą poprawnie funkcjonującej skóry.

Poinformuję Cię o tym, jeśli kondycja Twojej skóry bądź obecne na niej zmiany będą wymagały szerszej diagnostyki laboratoryjnej bądź specjalnej konsultacji.

Każda skóra potrzebuje indywidualnego programu pielęgnacyjnego. Coś co jest świetne dla Twojej koleżanki nie zawsze jest dobre dla Ciebie.

Badanie skóry
Co dokładnie będziemy badać?

STRUKTURA

Przyjrzymy się strukturze Twojej skóry. Zbadamy jej gęstość i elastyczność. Sprawdzimy czy struktura jest prawdiłowa czy też zaburzona, czy są objawy uszkodzeń spowodowane upływającym czasem bądź promieniowaniem UV.

NATŁUSZCZENIE

Następnie przeanalizujemy natłuszczenie skóry, na jakim poziomie jest sebum. Bardzo często zgłaszają się do mnie Panie (też Panowie) przekonane, iż ich skóra jest skórą tłustą bądź mieszaną. Stosują różne preparaty hamujące działanie gruczołów łojowych lub wymywające substacje łojowe. Podczas konsultacji i badania okazuje się jednak, że skóra jest sucha i tutaj jest problem bo, aby się nawilżyć, pomaga sobie nadprodukcją sebum. Poprzyglądamy się gruczołom łojowym, jak bardzo są aktywne.Ten parametr jest szczególnie istotny w okresie letnim, bo każda z nas chce by skóra wyglądała zdrowo, a powstałe sebum dawało zdrowy efekt pieknego glow. Możemy ocenić równieź stopień przetłuszczania się skóry głowy.

ZŁUSZCZANIE

Zbadamy poziom martwego naskórka. Sprawdzimy jak wygląda poziom złuszczania i wchłaniania się substancji aktywnych.

PORY

Przenalizujemy średnicę i zanieczyszczenie porów skórnych oraz jak intensywnie pracują gruczoły.

ZMARSZCZKI

Pooglądamy wielkość i szerokość zmarszczek.

NACZYNKA

Zbadamy rozległość zmian naczyniowych. Dzięki specjanym diodom jesteśmy w stanie zajrzeć co się dzieje pod skórą. Możemy spradzić czy naczynka krwionośne są prawdiłowe czy brakuje im kolagenu. Możemy sprawdzić czy skóra predysponuje do wielu uciążliwych problemów jak trądzik różowaty czy nadmierna reaktywność.

PRZEBARWIENIA

Zbadamy głębokość przebarwień, nawet tych, które są niewodoczne gołym okiem. Jest to niezwykle istotne, aby nie pogłębiać problemu i zahamować powstawanie przebarwień.

NAWILŻENIE

Nie możemy mówić o zdrowej skórze, kiedy nie ma dobrego nawilżenia. Zbadamy więc poziom wody w naskórku. Sprawdzimy czy Twoja obecna pielegnacja jest prawidłowa, czy woda utrzymuje się w warstwach skóry. Czy skóra pracuje prawidłowo i nie jest zaburzona. Jeśli towarzyszy Ci uczucie ściągnięcia, mrowienia lub świądu, skóra jest szorstka i tępa w dotyku koniecznie warto zrobić tę analizę.

SKÓRA GŁOWY

Jeśli towarzyszy Ci łupież, łuszczyca, łojotokowe lub atopowe zapalenia skóry, nadmierne wypadanie, łysienie czy brak porostu włosów to zbadamy również skórę głowy. Dokładnie ocenimy stan skóry głowy i mieszków włosowych, sprawdzimy stopień natłuszczenia skóry glowy i ilość zalegającego, martwego naskórka.

DODATKOWE

Wszystkie inne, indywidualne potrzeby skórne.

Jak wygląda analiza skóry?

Czas: ok 1 godz.

1. Wywiad

Rozpoczynamy rozmową podczas której dowiaduję się wszystkich istotnych informacji, które wpływają na kondycję Twojej skóry.

2. Badanie

Badanie skóry polega na bezbolesnej obserwacji skóry pod kamerą oraz dokumentowaniu wyników za pomocą zdjęć spod kamery, które zostają załączone do raportu.

3. Omówienie wyników

Następnie omawiamy wyniki i przechodzimy do pielęgnacji domowej. Wskazuję Tobie potrzeby Twojej skóry, a także cele pielęgnacyjne. Omawiamy sobie jakie kosmetyki i substancje aktywne należy wdrożyć do pielęgnacji domowej. Mamy również czas na omówienie diety związanej z problemami Twojej skóry, poruszamy temat nutrikosmetyków, suplementacji i sezonowych produktów żywnościowych, które warto wdrożyć dla przyspieszenia i wydłużenia efektów.

4. Raport

Jest Twoją gotową receptą na piękną, zdrową i zachowującą młodość skórę. W raporcie zawarte są wyniki z analizy: zdjęcia i opis Twojej skóry (typ, rodzaj, kondycja, potrzeby i problemy skóry). Zalecenia i wskazówki dotyczące: pielęgnacji (jak pielęgnować swoją skórę, jakie wybierać cząsteczki aktywne i rodzaje produktów), żywienia, suplementacji. Inne indywidualne zalecenia (badania laboratoryjne, wizyty u innych specjalistów). Raport jest oddzielnie przygotowywany dla każdej osoby. Wysyłany jest na e-mail lub wersja papierowa (+10 zł)

5. Plan Pielęgnacyjny

opcja dodatkowa

Następnie jeśli chcesz, układam Tobie kompleksowy Program Pielęgnacyjny na 3 miesiące, który otrzymujesz do domu. Dobrane indywidaulnie do Twoich potrzeb kosmetyki oraz zalecenia żywieniowe. Przez ten czas jesteśmy w stałym kontakcie. Po 3 miesiącach zapraszam na kolejną analizę aby porównać wyniki.

Jaki jest koszt badania?

Koszt badania to 120 zł (ok. 1 godz.)

• komputerowa analiza skóry

• konsultacja

• gotowa recepta w formie zaleceń pielęgnacyjnych indywidualnie dobranych dla Twojej skóry rozszerzona o ciekawe wskazówki, które znacząco poprawiają efekty pielęgnacji

• raport z badania do domu

Twój Plan Pielęgnacyjny na 3 miesiące

• dobrane do potrzeb Twojej skóry kosmetyki, zalecenia dotyczące ich stosowania, wskazówki

• monitorowanie Twoich efektów i stały kontakt

• porównawcza analiza skóry za 3 miesiące – cena Planu Pielęgnacyjnego to koszt Analizy Skóry i indywidualnie dobranych produktów pielęgnacyjnych.

 

Jak przygotować się do analizy?

Aby prawidłowo wykonać analizę, skóra powinna być bez makijażu oraz filtra ochronnego. Optymalny czas zmycia makijażu przed badaniem to ok 1 godz.

Gdzie?

Gabinet RehaFix ul.Ocicka 4, Racibórz
Proszę o wcześniejszą rezerwację terminu.

Czy dostępne są konsultacje online?

Tak. Serdecznie zapraszam!

Umów się na konsultacje

509 05 82 32

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

ruczajaleksandra@gmail.com